048 210 196 zs-kkz@zs-kkz.hr

21.03.2015. (Zajednica sportova Koprivničko-križevačke županije)

U drugom susretu kvalifikacijskog turnira u Koprivnici susrele su se ekipe Bjelorusije i Latvije. Za razliku od prethodne utakmice turnira, kada je Hrvatska lako pobijedila reprezentaciju Latvije rezultatom 46:15, ovaj je ogled donio mnogo uzbuđenja i napetosti.

Od samog početka igralo se pogodak za pogotkom i tako sve do 13. minute kada Latvija zahvaljujući pogotku Zanete Kukurane odlazi na plus dva pogotka (7:9). No, već u 14. minuti Bjeloruskinje izjednačuju na 9:9. Prvo veće vodstvo ekipa Bjelorusije imala je u 20. minuti kada je pogotkom Yanine Yelisejeve pobjegla od Latvije na tri gola razlike (14:11). No, pad koncentracije u redovima bjeloruskih igračica rezultirao je time da je na kraju prvog poluvremena rezultat bio 15:16 u korist Latvijki.

Drugo poluvrijeme jednako je kao i prvo, igra se pogodak za pogotkom i iskorištava se svaka greška suprotne ekipe. U 37. minuti Aliona Tryzno zabija za vodstvo svoje ekipe, a latvijske kadetkinje uspijevaju izjednačiti tek u 49. minuti pogotkom Inese Umjarove (27:27). U napetoj završnici boljom se ipak pokazala ekipa Bjelorusije (34:31). Najviše pogodaka postigle su Simona Armane (Latvija) i Hanna Yantsevitch (Bjelorusija), svaka sa po sedam pogodaka.

Bjelorusija će tako u sutrašnjem ogledu sa Hrvatskom pokušati osigurati odlazak na Europsko kadetsko prvenstvo u rukometu koje će se od 13. do 28. kolovoza održati u Makedoniji.